EGR İptal Ustası

EGR İptal Ustası

EGR İptali

Bugüne kadar tüm müşterilerini memnun etmiş ve potansiyel çözümleri en hızlı şekilde soğumuş olan firmamız EGR iptali nasıl yapılır konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır.

EGR Nedir?

EGR nedir diye sorarsak ilk önce EGR’nin açılımını yapmak gerekmektedir. EGR, Exhaust Gas Recirculation teriminin kısaltmasıdır. Türkçe manası ise egzoz gazı devirdaimi olarak ifade edilmektedir. EGR sistemi, yanma sonucu ortaya çıkan azot oksit emisyonunun azaltılması için kullanılmaktadır.

EGR Ne İşe Yarar?

Yanma odasında oluşan yanma ardından yüksek sıcaklık ve yüksek basınç nedeniyle azot oksit oluşur. Egzoz manifoldu kullanılarak, romatizma, bronşit, akciğer kanseri gibi hastalıklara sebep olan bu gazlar dışarı atılmaktadır. Bu gazların bir kısmı ise metal borular vasıtasıyla içeri çekilmektedir. 

Bu gazlar çekildikten sonra egr soğutucu vasıtasıyla soğutulur ve emme manifolduna gönderilir.  Bu sayede inanmayı sağlayan temiz hava ile karıştırılır.  Bu işlem sayesinde  yanma odasının basıncı ve sıcaklığı düşerek azot oksit oluşumunda %60’ a kadar varan azalma görülür.   

EGR Sistemi Arızalanması Halinde Ne Olur?

EGR sisteminin arızalanması halinde; aracın motoru sarsıntılı bir biçimde çalışır Hatta bazı durumlarda motor çalışmaz. Ayriyeten aracın çekiş gücü bariz bir şekilde düşer.  Bu durum yakıt tüketimini artırarak araca teklemeye başlamasına da yol açar. Bu durumda araçta arıza göstergesi de yanacaktır. 

Egr Nasıl İptal Edilir?

EGR sistemi, bazı oto sanayi atölyelerinde motorun gücünü terfi diyor gibi anlatılır ama böyle bir durum söz konusu değildir. Yüksek performanslı kullanım sağlamak için EGR valfi iptal edilmesi faydalı olabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus Bu işlem yapıldığında, yazılım ile bu işlemin desteklenmesinin de yapılmasıdır. Motor beyninin EGR valfi  olmadan çalışacağı şekilde program lan malıdır. Ancak bu işlemlerin yapılması halinde  emisyon değerlerinin ve yakıt tüketiminin birlikte yükselecek olması ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca bu işlem yapılan araca egzoz muayenesinden geçememesi de sıklıkla görülen bir durumdur. 

Firmamızda EGR ile ilgili işlemler yapılırken tüm bu hususlar müşterilerimize anlatılmaktadır. 

Firmamız Hakkında

Bu zamana kadar müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi İlke edinerek bugünlere gelen firmamız hiçbir şekilde bu anlayıştan ödün vermeden egzoz alanında Sakarya'da lider olmayı sürdürmesi ve müşterilerine uygun ödeme kolaylıkları sunması ile egzoz tamiri ve bakımı ile alakalı tüm konularda diğer rakip firmalara fark atan hizmetleri ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.  

Her zaman firmamız için en önemli konular, verilen hizmetin yüksek standartlarda olması ve müşteriye memnun etmek olacaktır. Bu bağlamda her zaman en iyisini müşteriye ulaştırmak isteyen firmamız tüm bu işlemleri uygun fiyat seçenekleri ile yapmaktadır. EGR iptali gibi daha birçok hizmeti bulunan firmamız faaliyet gösterdiği sektörde sizlere en iyi hizmeti alması için uzun yıllardan bu yana canla başla çalışmaktadır. 

 

×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov