Dfp Filitre

Dizel motorlarda kullanılan katalitik konventöre, “ Dizel Oksidasyon Katalizörü” DOC denir. DOC’da katalizör olarak, platinyum, paladyum ve alüminyum oksit kullanılır.

Bu katalizörlerin üçü de oksidasyon işlevini yerine getirir, yani HC(hidrokarbon) ve CO (karbonmonoksit) oksijen ile yanarak, zararsız olan su (H2O) ve Karbondioksite (CO2) dönüştürür.
Bu tip katalitik konvertörlere iki yollu katalitik konvertör denir. Dizel motorlarda, NOx (nitro oksit) emisyonunu azaltmak için, katalitik konvertör (DOC) kullanılmaz.
Çünkü dizel motorlar sürekli fakir karışımla çalıştığı için (çok hava-az yakıt) egzoz gazlarında da yüksek oranda oksijen bulundururlar.

Dizel motorlarda NOxemisyonunu azaltmak için iki yöntem kullanılır, bunlar EGR sistemi (Egzoz Gazı Resirkülasyonu) ve SCR ( Seçiçi Katalitik İndirgeme) sistemleridir.
Ayrıca dizel motorlarda, benzinli motorlardan farklı olarak egzozdan çıkan toz şeklinde kurum partikülleri yoğun olarak çıkmaktadır.
Dizel araçlarda çevreye zararlı olan bu partikülleri filtreleyip yakarak, doğaya salınmasını önleyen katalitik konvertörden sonra egzoz hattına ayrıca takılan “ Dizel Partikül Filtresi” DPF kullanılmaktadır.
şte bu egzoz sistemindeki DPF’in temizlenmesi tamamen teknoloji gerektiren bir iştir. Türkiye’de ilk defa uygulanan hava( pnömatik) ile filtre temizleme sistemimiz sayesinde Dizel Partikül Filtre ve Katalitik Konvektör sorunlarını % 100 garantili bir

Dfp Filitre
×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov