Dizel Partikül Filtre

Dizel Partikül Filtresiniz hiç tıkanmadıysa, aracınızın mevcut olduğunu bilmediğiniz bir parçasıdır.

Bu sorun ortaya çıkmadan önce ve ağır faturalar ödemeden önce araç sahiplerinin yapması gereken bazı işlemler vardır. Çoğunlukla aracınız yeni olsa bile DPF garanti kapsamında değildir ve az km de bile aracınızın Dizel partikül filtresi tıkanabilir.
Servisler bu tıkanmaları genellikle kullanıcı hatasına bağlarlar. Peki bu kullanıcı hataları nedir ve ağır faturalar ödemekten nasıl kaçınırız? Öncelikle aracınıza DPF e uygun yağ seçimi yapılması gereklidir.


Düşük kül, kükürt ve fosfor içeriği ile filtre içinde biriken partikül oranını azaltarak filtrenin ömrünü uzatır. Aracınızın yakıt deposunu dibine kadar kullanmamanız en azından deponuzun 1/3 oranında dolu olması DPF’inizin tıkanmasını geciktirir.
Eğer aracınızı kısa mesafelerde veya sürekli trafikte dur-kalk yaparak kullanıyor iseniz aracınızın DPF’nin tıkanması kaçınılmazdır.
Aracınız egzoz bölümü yeterli ısıya ulaşmadığından dolayı filtrenin içindeki kurum ve külü yakarak yok edemez bu da filtrenizin kısa zamanda tıkanmasına yol açar. Eğer aracınız bu şartlarda çalışıyor ise ayda 1 defa manuel rejenerasyon yapmanızı yani düşük viteste 3000 devirde aracınızı 15 dk kullanmanızı tavsiye ederiz

Dizel Partikül Filtre
×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov