Katalizör Tamiri Ustası

Katalizör Tamiri Ustası

Katalizör Tamiri 

Sakarya katalizör tamiri ve temizliği hizmetlerimiz uygun fiyatlar ile sizlere kendi servisimiz ile Firmamız tarafından sağlanmaktadır .

Katalizör Nedir?

Yanma işlemi ile ortaya çıkan kirli gazların kanunlar çerçevesinde en az seviyeye inilmesi içip katalizör gereklidir. Bu işlem aracın belki de en hassas parçası olan katalizörler ile gerçekleştirilmektedir. Sakarya katalizör tamiri firmamızın en iyi hizmetleri arasında yer almaktadır.

Katalizör Ne İşe Yarar?

Motor içindeki yanma sonucu yüksek miktarlardaki ılgazlar açığa çıkmaktadır. bu gazlar araç içerisinde farklı sistemler vasıtası ile egzoza yönlendirilerek dışarı atılmaktadır. Bu gazları doğrudan dışarı atmak hem kanunen yasak hem de doğa yönünden zararlı olduğu için,Bu durumu minimize etmek için katalizor devreye girer. 

Dünya genelinde tüm ülkeler bu konuda tedbirler alarak otomobil üreten firmalara belli değerler vererek kısıtlamalar koyar. Örneğin; dışarıya atılmış gazların seviyesi x değeriniz aşamaz gibi bir kısıt belirlenir. Bu sınırın üzerinde olan araçlara hiçbir şekilde trafiğe çıkmaları için izin verilmemektedir.  Yazılımlarla bu işi kapatmak isteyen bazı firmalar olsa bile, bu firmalar en ağır şekilde cezalandırılmaktadır. Bu durumu manipüle eden Volkswagen firması yakın geçmişte çok büyük ceza almıştır. Firmamız Sakarya katalizör tamiri ve bakımı ile bu konuda sorun yaşamamanızı sağlamaktadır.

Katalizör Arızaları Ve Belirtileri

Katalitik konvektörde en çok rastlanan arıza tipleri aşağıda yer almaktadır:

Katalitik konvektör bulunan katalizörler tıkanır veya donar. 

Petek şeklinde konumlandırılmış olan porselenler çatlar veya tamamen kırılır. Kırılan parçalar büyük olasılıkla egzoz sistemini tıkayacaktır. 

Bunların dışında katalizör içerisinde yer alan kimyasal maddelerin özelliğini kaybetmesi ve bu sebeple yapması gereken görevi gerçekleştirilememesi görülür. 

Katalizör Arızalarının Belirtileri 

Yukarıda belirtilen arızalar nedeniyle otomobilinizde aşağıdaki belirtiler görülür.

Egzoz sisteminden çok kötü kokular gelir. Bu koku belli bir süre sonra aracınızın içinde de hissedilecektir. Aracınızın tükettiği yakıt oranı %20'ye kadar artabilir. Motor performansında azalma olacağı için aracın çekiş gücü düşecektir.  araç tarafından dışarıya atılmaya çalışan yanmış gazlar motorun içinde tekrar dönüştüğü için bu durum görülmektedir. 

Sakarya katalizör arızası hizmetlerimiz

Sakarya egzoz ve katalizör bakım hizmetleri konusunda önemli bir yere sahip olan firmamız her zaman kaliteli hizmetleri ile bilinmekte ve pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sakarya’nın birçok bölgesinden müşterisi bulunan firmamız her geçen gün başarılı hizmetleri ile müşteri potansiyelini katlayarak arttırmaktadır. Firmamız  hiçbir şekilde reklam yapmamaktadır çünkü  siz değerli müşterilerimizin hizmetlerimizden memnun olarak bizi başkalarına tavsiye etmeniz Bizim için en büyük referans ve reklam olmaktadır.

Sakarya Katalizör Hizmetleri

Gün geçtikçe büyüyen firmamız kurulduğu günden bu yana her zaman en iyisine Siz kıymetli müşterilerimize sunmak için faaliyet göstermeye devam etmektedir. Başta katalizör tamiri olmak üzere, faaliyet gösterdiği sektörde her türlü hizmeti size sunan firmamız uygun fiyat seçenekleri ile bütçenizi sarsmadan üst düzey kaliteli hizmetleri sizlere en iyi şekilde ulaştırmaktadır. 

 

×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov