Katalizör Tamiri Uzmanı

Katalizör Tamiri Uzmanı

Katalizör Tamiri

Katalizör tamiri oldukça zor basıt gorunmesıne rağman  büyük ustalık ve tecrübe gerektiren bir hizmettir.
Piyasalarda birçok kurum veya firma ya da şahıs bu yönde hizmet verdiğini söylemektedir ama ortada olan gerçek vardır ki araç kullanıcıları katalizörün önemi konusunda doğru olmayan yalan yanlış bilgilendirilmektedir. Özellikle bazı ustalar tarafından önemsiz gibi bir ayrıntıymış gibi gösterilse de  katalizörler sürücüleri yanıltabilmektedir.

Çünkü katalizörler hem arabalarınız için hem de hava kirliliği açısından oldukça çok çok  önemlidir. Ve söküldüğü ve ya tamir ettirilmediği zaman arabanızın motoruna ve çevreye verdiği zarar çok büyük boyutlara ulaşabilmektedir .Katalizör Arızalarının Araçlarda Meydana Getirdiği Sorunlar Katalizör tamiri ve bakımı yapan firmalar araç sürücülerinin katalizör olmadığında ya da tamir edilmediğinde araçlarda meydana gelebilecek sorunlar karşısında uyarmaktadır. Bu durumlara gerekli önlem alınmadığında araç motorlarında maddi olarak külfetli oldukça büyük hasarlara yol açabilecektir.

Öncelikle yakıt tüketimi normalde çok daha yüksek noktalara ulaşmaktadır. Bu durumda gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede orijinal bir katalizör fiyatından çok daha fazla bir miktar cebinizden çıkabilmektedir. Aracınız çekiç gücü düşecektir ve motorunuz daha fazla zorlanacaktır. Aracınızdan ve egzozdan kötü kokular gelmesinin yanı sıra aracınızda boğulma ve gaz yememe gibi sorunlar ortaya çıkabılmektedir. Tüm bu sorunlar ise gerekli önlem alınmadığı zamana motorun genel performansını etkileyeme başlamakta ve daha sonra motorda daha büyük arızaların oluşmasına neden olabilmektedir

×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov