Sakarya Dpf Servisi

Sakarya Dpf Servisi

Sakarya Dpf Servisi

DPF, dizel partikül filtresinin kısaltılmış halidir. Dizel partikül filtresi, motorin ile çalışan bütün araçlarda yer alır ve motorinin yakılması sırasında oluşan partiküllerin (halk arasında kurum denir) havaya karışmasını engelleyen, çevreyi koruyan bir sistemdir. Egzoz sisteminin bir parçası olan partikül filtresi birçok araçta susturucudan önce yer alır.

Dizel motorlar tarafından üretilen bu partiküller çevre ve canlı sağlıklarına büyük tehlike oluşturmakta olup, bunların düşürülmesi için araç ve filtre üreticileri çalışmalara büyük kaynaklar ayırmaktadırlar. Ancak, her ne kadar daha verimli, daha az yakıt yakan motorlar geliştirilse bile, motorinin kimyasal yapısından dolayı bu partiküllerin atmosfere özgürce saçılmasını engelleyecek tek sistem dizel partikül filtreleridir.

Çevreyi Korumak Adına Yüksek Teknolojili Koruma

1980’lerden beri dizel araçlarda kullanılmaya devam eden filtrelerin özellikleri ve verimlilikleri gün geçtikçe artmakla beraber, zaman zaman bakımdan geçmeleri gerekmektedir. İki tür partikül filtresi bulunmaktadır. Bunlardan biri dolduğu zaman temizlenemeyen ve değiştirilmesi gereken tasarımlarken, daha çok tercih edilenleri kendini temizleme özelliğine sahip olan filtrelerdir.

Yeni filtrelerin nispeten kendilerini temizleme özellikleri olsa da bu özellik filtrenin içine yakıt pompalanarak biriken partikülleri yakılması şeklinde gerçekleştirildiği için, çevreye karşı pek hassas değildir ve tam bir temizlik sağlamaz. Bundan dolayı dizel partikül filtrelerinin belirli aralıklarla sökülerek, uygun şekillerde temizlenerek, filtreden çıkan partiküllerin doğaya karışmasını engelleyecek şekilde ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Ülkemizin en önemli karayollarının kesişme noktasında bulunan Sakarya DFP servisi veren birçok işletme barındırmaktadır. Ancak uygun ortamlarda, doğru şekillerde yapılmayan partikül filtresi bakım, temizleme ve değişim işlemleri doğaya karşı olduğu kadar, partikül filtresi ile çalışan kişiler için de tehlike yaratmaktadır.

Sakarya’da DFP Konusunda En Güvenilir Şirketiz

Özellikle yakıt tüketimleri çok olan kamyon, otobüs gibi araçlarda çok önemli olan partikül filtrelerinin bakımı sadece çevre için değil, araçların yakıt tüketimi ve motorlarının performansları için de çok önemlidir. Sakarya DPF servisi alanında hizmet veren işletmemiz Sakarya Egzoz olarak her türlü aracın partikül filtrelerinin temizlik, bakım ve değişimlerini hızlı bir biçimde gerçekleştirmeyiz. Dizel araç sahibi olup Sakarya DPF servisi konusunda gözleriniz kapalı güvenebileceğiniz bir işletme arıyorsanız, hizmetinizdeyiz.

×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov