Sakarya Partikül Firmaları

Sakarya Partikül Firmaları

Sakarya Partikül Firmaları

Hava kirliliği önemli sorunlardan biri. Günümüzde hava kirliliğinin en büyük sorumlusu olarak içten motorlu araçların çalışması ile oluşan karbondioksit ve karbon monoksit taşıyan partiküller gösterilmektedir. Bir köşesi veya çapı 10 mikrometre ve daha ufak olan bütün zerreler partikül olarak adlandırılır. En büyük partiküller insan saçının beşte biri kalınlıktayken, en küçük partiküller 500.000’de bir kadar ufalabilmektedir.

Partiküller ve Canlılar ile Dünyaya Olumsuz Etkileri

2.5 mikrometre büyüklüğünde partiküller akciğerlere kadar ulaşabildiğinden dolayı, yapılarına göre akciğer kanseri veya çeşitli diğer akciğer hastalıklarına yol açabilir, kana karışan partiküller ise tutundukları organa göre yine kanser ve farklı diğer hastalıkların oluşmasına sebep olabilmektedir. Bunun yanında partiküller hafif oldukları için havada uzun süre kalabilmekte ve insanlar dahil bütün canlılar ve dünyanın iklimini tehdit etmektedirler.

Küresel ısınma olarak adlandırılan ve atmosferin sera etkisiyle ısınması olayına yol açan bu partiküllerin azaltılması konusunda bilim insanlarının yoğun uyarılarına hükümetler 1980’li yıllarda kulak vermeye başlamış ve özellikle dizel araçlarda partikül filtresi ismi verilen cihazların yer alması zorunlu tutulmaya başlanmıştır. Buna göre araçların kat ettikleri mesafe başına düşen karbondioksit ve partikül miktarları gram cinsinden belirlenmeye başlanmıştır.

Şu an dünyada üreticiler aktif olarak Euro 5 standardına geçiş yapmışlardır. Binek araçlar için 2020 yılının ocak ayında, ticari araçlar için 2021 Ocak ayında onaylanan Euro 6 standardı birkaç yıl sonra dizel araç üreticileri için de zorunlu gelecektir. Bu standartları karşılamayan araçların satışı AB bölgesinde gerçekleşemeyeceği için, üreticiler büyük hassasiyet göstermektedirler.

Araçların Daha Az Partikül Üretmesini Sağlamak

Temel nedeni motorinin tam olarak yanmaması olarak gösterilen partikül oluşumunu engellemek için, araç üreticileri tarafından farklı motor tasarımları denemektedirler. Aynı zamanda da dizel partikül filtreleri geliştirerek ürettiklerin araçların Euro 5 standartlarına uyması için de çaba harcamaktadırlar.

Bu filtreler, araçların diğer parçaları gibi zaman içinde bakım ve değişime ihtiyaç duyabilmektedirler. Pahalı ve hassas ekipmanlar olan partikül filtreleri, büyük bir hassasiyetle ele alınması gereken parçalar olduklarından dolayı özel bir tecrübeye ihtiyaç duyarlar. Sakarya Partikül Firmaları arasında partikül filtreleri üzerinde çok fazla işletme olmaması, bu alanda dikkatli davranılmasını gerektirmektedir. Sakarya Egzoz olarak Sakarya Partikül Firmaları arasında kazandığı güveni sadece sektördeki uzun soluklu geçmişimize değil, aynı zamanda kaliteli ve hassas işçiliğimize de borçluyuz. Partikül filtreleri konusunda sıkıntı yaşayan herkesi Sakarya Partikül Firmaları arasında lider konumda bulunan işletmemize bekliyoruz.

×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov