Sakarya Partikül Servisi

Sakarya Partikül Servisi

Sakarya Partikül Servisi

Motorlu araç piyasasında dizel araçlar son birkaç yıldır gerek fiyatlar gerek performansları gerekse düşük yakıt tüketimleriyle binek araçlar arasında da satışlarını arttırdılar. Motorinin kimyasal özellikleri sayesinde düşük devirlerde yüksek tork ve güç üretebilen bu motorlar, özellikle ticari ve askeri araçlar gibi ağır yükleri taşıması gereken araçlarda on yıllardır yoğun olarak kullanılmaktaydılar.

Motorinin, silindirler içinde yanmasının artığı olan karbondioksit ve bütün motorin & oksijen karışımının yanmamasından oluşan partiküller, çok ufak boyutlarıyla her türlü canlı için büyük tehlike oluşturabilmektedir. Solunan partiküller akciğer tarafından filtrelenemeyip, kara karışabilmekte, bu da solunan partiküllerin türüne, miktarına göre çeşitli kanser türleri dahil, farklı hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir. Partiküller aynı zamanda havada asılı kalarak, karbondioksitin sebep olduğu ve dünyanın ısınmasını sağlayan sera etkisini arttırmakta ve küresel ısınmanın hızlanmasına da yol açabilmektedirler.

Dizel Motorların Kullanımını Arttıran Gelişmeler

Dizel motorların düşük devirlerde de yüksek güç üretmesini sağlayacak turbo ve benzeri ekipmanları da ucuzlamasıyla binek araçlarda da tercih edilen bu motorların çevreye verdiği zarar ise benzinli araçlardan fazla olduğundan dolayı özellikle çevreciler ve bilim insanları tarafından eleştiriliyordu. 1980’li yılların sonlarında kara yollarına çıkacak araçlara getirilen km başına üretilen partikül ve karbondioksit üretimi sınırlamalarıyla, bu araçların tasarımlarında ve üretimlerinde büyük değişiklikler meydana geldi.

Bu partiküllerin atmosfere yayılmasını engellemek amacıyla hükümetler üreticilere uymaları zorunlu standartlar getirmişlerdir. Günümüzde dünya çapında en geçerli standart Euro 5 standardıdır. Bu standartta yer alan km başına düşen partikül – karbondioksit (gram cinsinden) miktarını yakalamak motor ve araç tasarımıyla mümkün olmadığından dolayı, üreticiler egzoz susturucusu ve motor arasına partiküllerin tutulması için filtreler yerleştirmektedir.

Ülkemizin Her Köşesinden Gelen Müşterilerimizi Bekliyoruz

Dünya üzerinde birçok üretici farklı modeller için farklı filtreler üretmektedir. Biz Sakarya Egzoz olarak Sakarya Partikül Servisi veren servisler arasında hız, işçilik ve malzeme kalitesi ve fiyatlarımızın uygunluğu ile rakiplerimizin önüne geçmeyi başarıyoruz. Sakarya Partikül Servisi alanında bölgenin en eski ve tecrübeli işletmelerinden biri olarak araçların en hassas parçalarından partikül filtreleri konusunda uzmanlaşmış bulunmaktayız. Sakarya Egzoz olarak ülkemizin en işlek ticaret yollarından biri üzerinde bulunan Sakarya Partikül Servisi alanında sadece ilimizde ikamet eden değil, yolu düşen bütün müşterilerimize en hızlı, en kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti sağlamaktayız.

×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov