Sakarya Partikül Ustası

Sakarya Partikül Ustası

Sakarya Partikül

Profesyonel ekibi ile Sakarya egzoz olarak en kaliteli egzoz sistemlerinin yanı sıra partikül filtre ve yakıt sistemleri ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlarda en iyi hizmeti ve desteği vermekteyiz.

Sakarya Partikül Temizleme

Dizel araçlar için geliştirilmiş olan partikül filtresi, motor çalışırken oluşan zararlı gazların atmosfere karışmasını önlediği için hayatı bir görev üstlenmektedir. Bu yüzden belli aralıklarla  Sakarya partikül temizleme hizmeti verilmelidir. 

Partikül Filtresi Nedir? Ne İşe Yarar?

Dizel araçlar için üretilen partikül filtresi, emisyon standartlarına uyumlu olması için Euro 5 ve Euro 6 araçların tamamında standart donanım olarak bulunuyor. Dizel partikül filtresi kullanımı, motorun çalışması nedeniyle hem doğa hem de insan sağlığı için oldukça zararlı olan gazların atmosfere karışmasını engellemektedir. Kısaca filtre bu amaca yönelik olarak aktif rejenerasyon işlemini gerçekleştirmektedir.  

Partikül Filtresi Temizliği Nasıl Yapılır?

Partikül filtresi temizliğini kendiniz de yapabilirsiniz fakat profesyonel bir filtre temizleme işlemi olmayacağı için istediğiniz verimi almanız oldukça düşük bir ihtimal olacaktır. Bu yüzden bu işi profesyonel olarak yapan kişilerden hizmet almanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Firmamız  partikül filtresi temizleme işlemlerinde yapılacak olan tüm işlemlerin ideal ölçülerde olması ve başarılı bir sonuç elde edilebilmesi adına, en iyi Sakarya partikül hizmetlerine sizlere en iyi koşullar altında sunmaktadır.

Partikül Filtresi Arızaları Nelerdir?

Normal şartlar altında partikül filtresi yaklaşık 250000 kilometre kullanım ömrüne sahiptir. Aracın normalin altında hız ile sürülmesi, seyir halinde çok sık dur kalk yapılması gibi sebepler yüzünden bazı arızalar yaşanmaktadır. Tüm bunların dışında kullanılan yakıtın kalitesiz olması da fitrenin istenen verimi vermesini engeller.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sebepler veya bunların dışında herhangi bir sebep yüzünden partikül filtresi arıza sinyali ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden yetkili servise gitmek gerekmektedir. Aksi takdirde filtrenin verimsiz çalışmasının yanı sıra dış çeperde ve petek yapıda daha büyük sorunların oluşması gibi daha büyük problemler görülebilir.  durum bu seviyeye geldikten sonra yapılması gereken tek şey parçanın değiştirilmesi olacaktır. Yetkili servis gerekli kontrolleri yaptıktan sonra partikül filtresini temizleme veya değişim konusunda gerekli çalışmaları başlatacaktır.  Sakarya egzoz firması olarak bu sektörde hizmet verdiğimiz günden beri müşteri memnuniyetini odak noktamız haline getirerek başarılı çalışmalarımız ile Sakarya partikül filtresi temizleme hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Sakarya Egzoz Partükül Temizleme

Periyodik muayene kontrollerinde partikül filtresinin görevini tam olarak yerine getirmemesi durumunda veya  bu parça ile ilgili herhangi bir sorun tespit edildiğinde araç kusurlu sayılıyor. Eğer partikül filtresi kasıtlı olarak devreden çıkarılmışsa bu durumda araçta ağır kusur olarak belirtiliyor. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak ve sorun yaşamamak adına Sakarya egzoz partikül temizleme ve diğer hizmetlerimiz ile her zaman yanınızdayız.

 

 

×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek
Kiralık Bungalov